Winkelcentrum Binnenban in Hoogvliet, naast de bouwlocatie van de zorgwoningen in Nieuw Oden
17 sep 2026 - Young Media

Zorgwoningen Hoogvliet: Achmea koopt 110 in Nieuw Oden

Nieuwe zorgwoningen Hoogvliet voor Achmea: namens het Achmea Dutch Health Care Property Fund koopt Achmea Real Estate 110 huurwoningen en 724 vierkante meter maatschappelijke ruimte in nieuwbouwproject Nieuw Oden van ontwikkelaar Sustay. De aankoop werd op 17 september 2026 bekend.

Zorgwoningen Hoogvliet in de lage toren

Nieuw Oden verrijst direct naast winkelcentrum Binnenban in het centrum van Hoogvliet en telt twee woontorens met samen 211 woningen. De toren die Achmea overneemt, bevat volgens PropertyNL 86 levensloopbestendige appartementen, 24 startersstudio’s en 51 parkeerplaatsen. De zorgwoningen in Hoogvliet zijn ontwikkeld voor senioren die zo lang mogelijk zelfstandig willen wonen. Bewoners krijgen een gezamenlijke woonkamer en ontmoetingsruimte, terwijl in de plint ruimte is gereserveerd voor maatschappelijke functies, waaronder eerstelijnszorg.

Bouwbedrijf Stout voert het werk uit. Het complex krijgt gemiddeld energielabel A++ en moet in het tweede kwartaal van 2029 worden opgeleverd. Volgens fondsmanager Daan Tettero sluit de investering aan bij de groeiende vraag naar woonconcepten waarin wonen, ontmoeting en voorzieningen samenkomen. Een koopsom is niet genoemd.

Koopappartementen De Hoge vanaf oktober

De tweede toren, De Hoge, omvat 101 drie- en vierkamerappartementen. Volgens de projectwebsite gaat het om woningen van 72 tot 138 vierkante meter met prijzen van 355.000 tot 739.000 euro vrij op naam; de verkoop start in oktober. Projectontwikkelaar Jeroen Nieuwenhuis van Sustay ziet het project als een belangrijke stap in de transformatie van het centrum van Hoogvliet.

Met de zorgwoningen Hoogvliet doet het zorgvastgoedfonds binnen een week zijn tweede aankoop, na de verwerving van verpleeghuis Deepshof in Diepenheim. Het fonds richt zich volgens Achmea Real Estate op levensloopbestendige woningen, intramurale zorgwoningen en zorgcentra en telt sinds de toetreding van Centraal Beheer Algemeen Pensioenfonds ruim twintig participanten. De aankoop past in de bredere beweging waarin institutioneel kapitaal zich richt op seniorenhuisvesting in bestaande wijken, dicht bij winkels en openbaar vervoer.

Foto: G.Lanting via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0, winkelcentrum Binnenban). Bron: PropertyNL / Nieuw Oden / Achmea Real Estate, 17 september 2026

All rights reserved © 2026 Young Media