Brug over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sas van Gent, waar Panattoni het bedrijvenpark Sas van Gent ontwikkelt
07 okt 2026 - Young Media

Bedrijvenpark Sas van Gent: Panattoni levert 34.000 m2 op

Het bedrijvenpark Sas van Gent van ontwikkelaar Panattoni heeft zijn eerste gebouw. Op het terrein van de voormalige glasfabriek aan het Kanaal Gent-Terneuzen is een bedrijfscomplex van 34.008 vierkante meter opgeleverd. De oplevering werd op 6 oktober 2026 bekend; het volledige park groeit naar circa 56.000 vierkante meter.

Bedrijvenpark Sas van Gent telt dertig laadkades

Het eerste gebouw staat volgens Vastgoeddata aan de Westkade 22, in het havengebied van North Sea Port en vlak bij de Belgische grens. Van het vloeroppervlak bestaat ruim 29.000 vierkante meter uit bedrijfsruimte, aangevuld met kantoor- en mezzanineruimte. Het complex beschikt over dertig laadkades, twee overheaddeuren en 233 parkeerplaatsen en kan worden opgesplitst voor meerdere gebruikers.

De locatie biedt de mogelijkheid om een eigen laad- en loskade van maximaal circa 260 meter te realiseren. Willy Naessens Nederland is de aannemer; de verhuur is in handen van Faasse & Fermont en CBRE.

Voor het bedrijvenpark Sas van Gent is de brownfieldlocatie gesaneerd. Panattoni richt zich behalve op distributie ook op productie- en assemblagebedrijven.

Netcapaciteit als vestigingsfactor

Volgens PropertyNL is voor het totale park 3,5 megawatt aan netcapaciteit gecontracteerd, aangevuld met 1,9 megawatt aan zonne-energie, wat in een volgende fase kan worden uitgebreid tot 7 megawattpiek. Het gebouw is ontwikkeld volgens de eisen van BREEAM-NL Excellent. Beschikbare stroom geldt steeds vaker als vestigingsfactor, nu regie op energie en netcongestie zwaarder weegt.

Algemeen directeur Jeroen Gerritsen van Panattoni Nederland en België stelt dat locaties waar ruimte, energie en verbindingen over weg, water en spoor samenkomen schaars zijn, nu bedrijven productie en voorraden dichter bij de Europese markt willen organiseren. De bouw van het tweede gebouw van het bedrijvenpark Sas van Gent, circa 22.000 vierkante meter, is gestart; oplevering is voorzien voor begin 2027.

De herontwikkeling past in een bredere beweging waarbij ontwikkelaars verouderde industrieterreinen hergebruiken in plaats van nieuwe grond aan te snijden. De oplevering volgt op recente transacties in het segment, waaronder logistiek vastgoed in Almelo.

Foto: Krib via Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0). Bron: PropertyNL / Vastgoeddata, 7 oktober 2026

All rights reserved © 2026 Young Media