Nieuwe appartementengebouwen in Dublin als voorbeeld van internationaal vastgoed
03 sep 2026 - Young Media

Internationaal vastgoed: Bouwinvest opent platform

Vermogensbeheerder Bouwinvest Real Estate Investors stelt zijn platform voor internationaal vastgoed open voor een bredere groep institutionele beleggers. Het bestaande multiclient-model wordt daarmee uitgebreid naar beleggingen buiten Nederland. De stap werd op 3 september 2026 bekend.

Bouwinvest belegt internationaal al voor pensioenfonds bpfBouw en combineert die ervaring nu met het multiclient-platform in Nederland, waar de beheerder ruim 35 institutionele klanten bedient. Volgens Bouwinvest zoekt institutioneel kapitaal steeds vaker vastgoedbeleggingen over de grens, waardoor de vraag naar een gezamenlijke toegang tot buitenlandse markten toeneemt.

Internationaal vastgoed vanuit drie kantoren

Het internationale platform wordt beheerd vanuit Amsterdam, New York en Sydney en vertegenwoordigt op dit moment circa 10,5 miljard euro aan vastgoedexposure. Institutionele beleggers kunnen via Bouwinvest beleggen in vastgoed in Europa, Noord-Amerika en Azië-Pacific.

De portefeuille loopt van seniorenhuisvesting in Japan tot woningen in Ierland en Duitsland. Volgens Bouwinvest heeft de internationale aanpak bij bpfBouw de afgelopen jaren een outperformance opgeleverd ten opzichte van de wereldwijde benchmark, wat bij de IPE Real Estate Global Awards 2026 tot twee onderscheidingen leidde.

Jasper Petit, managing director international investments bij Bouwinvest, stelt dat de beheerder een aantrekkelijk aanbod heeft en de toegangspoort wil zijn voor nieuwe klanten naar internationale vastgoedmarkten. Nu vastgoed opnieuw is geprijsd en een nieuwe cyclus begint, is dit volgens hem een goed moment om in te stappen.

Institutioneel kapitaal kijkt over de grens

De opening van het platform past in een bredere beweging waarbij Nederlandse pensioenfondsen en verzekeraars hun vastgoedallocatie geografisch spreiden. Dat Nederlandse vastgoedbeleggers steeds vaker over de grens kijken, wordt in de sector al langer gesignaleerd, mede door de omvang van de binnenlandse markt en de regulering van het huursegment.

Voor kleinere institutionele partijen is zelfstandig internationaal beleggen doorgaans te bewerkelijk. Een gedeeld platform verlaagt die drempel, maar vraagt tegelijk om scherpe afspraken over risico en waardering — een vraagstuk dat ook speelt bij nieuwe segmenten zoals beleggen in datacenters.

Foto: Selim Karadayi from Pexels. Bron: PropertyNL / Vastgoedjournaal, 3 september 2026

All rights reserved © 2026 Young Media