Ingang van woonzorgcentrum Raffy, een appartementencomplex van baksteen met zorgfuncties
29 okt 2026 - Young Media

Zorgvastgoed: VP Capital stapt in Apollo-fonds van Hartelt

VP Capital, het family office van de Brabantse familie Van Puijenbroek, gaat beleggen in zorgvastgoed via het Apollo Healthcare Property Fund van Hartelt Fund Management. Dat maakte VP Capital op 29 oktober 2026 bekend. Een bedrag is niet genoemd.

Het Apollo-fonds bouwt sinds 2016 een portefeuille op van inmiddels ruim dertig zorgpanden in Nederland, een mix van verpleeghuizen en zorg- en behandelcentra. De huurcontracten lopen rechtstreeks met zorgaanbieders en hebben een gewogen gemiddelde resterende looptijd van bijna twaalf jaar. Het fonds startte in juli 2016 met het Pensioenfonds voor Huisartsen als eerste belegger.

Zorgvastgoed past in impactstrategie

VP Capital beheert het vermogen van de familie die haar fortuin opbouwde met textielbedrijf Van Puijenbroek in Goirle. Sinds 2019 beoordeelt het family office nieuwe investeringen ook op hun maatschappelijke en ecologische bijdrage. De deelname past volgens VP Capital in zijn vastgoedstrategie voor 2024-2028, gericht op Europese assets met een sterke maatschappelijke functie en een pad richting Net Zero. Impact manager Mark Schravesande zegt in het persbericht dat VP Capital via het fonds kan beleggen in toegankelijke verpleegzorg en lokale gezondheidsvoorzieningen. Eind 2024 stapte het family office al in Triginta, dat religieus erfgoed onder meer tot zorgvastgoed herontwikkelt.

Apollo scoort hoog in GRESB

Fund director Victor Gulickx van Hartelt noemt VP Capital een sterke partner vanwege de impactaanpak, de lange beleggingshorizon en de bereidheid actief mee te denken. Het fonds kreeg in de GRESB-benchmark 2026 voor het vijfde jaar op rij vijf sterren en werd Global Sector Leader in de zorg. Recente projecten zijn het houten woonzorgcomplex Van IJburg in Amsterdam, met Amstelring als huurder, en Gezondheidshuis Het Noorderlicht in Sneek, dat eind 2026 wordt opgeleverd. De belangstelling voor de sector is breder: woensdag nog kocht ResiCare twee woonzorglocaties in Utrecht, terwijl ook seniorenhuisvesting beleggers blijft trekken.

Foto: G.Lanting via Wikimedia Commons (CC BY 4.0, illustratief). Bron: VP Capital, persbericht, 29 oktober 2026; PropertyNL, 29 oktober 2026; Hartelt Fund Management, 6 juli, 13 en 16 oktober 2026

All rights reserved © 2026 Young Media