Gevel van een nieuwe logistieke bedrijfshal met blauwe en grijze beplating achter een bouwhek op een bedrijventerrein
03 nov 2026 - Young Media

Logistiek vastgoed Amsterdam: Necron koopt Vega in Osdorp

Logistiek vastgoed Amsterdam krijgt er ruim 35.000 m² bij: Heembouw is eind oktober gestart met de bouw van Vega Amsterdam (Basalt) op Business Park Amsterdam Osdorp. Belegger Necron Group heeft het pand verworven voor zijn Europese portefeuille. Ontwikkelaars Stellar Development en Heembouw maakten de bouwstart en de aankoop op 2 november 2026 bekend.

Het gebouw omvat 31.130 m² bedrijfshal, 3.552 m² mezzanine en 1.100 m² kantoorruimte, samen 35.782 m². De bouwtijd bedraagt circa twaalf maanden. Over de koopsom is niets bekendgemaakt. Necron Group liet zich bij de transactie adviseren door Houthoff en technisch door REALQ; aan de kant van Stellar Development waren 3Stone Real Estate, Industrial Real Estate Partners en CMS betrokken.

Wasserij Lamme eerste huurder

Lamme Textile Management is een van de eerste huurders en vestigt er zijn nieuwe wasserij. Vanaf begin 2028 verzorgt het bedrijf vanuit Osdorp zijn wasserijactiviteiten, tussen Amsterdam en Schiphol en dicht bij zijn klanten. Volgens CEO Jan Lamme biedt de locatie ook ruimte voor verdere groei. Lamme werd bijgestaan door Redept Adviseurs en YNTO. Volgens Chief Development Officer Bjorn Carlier van Necron Group past het pand bij de strategie om op strategische locaties te investeren in kwaliteit en langetermijnwaarde.

Logistiek vastgoed Amsterdam met BREEAM-ambitie

Heembouw Architecten ontwierp het pand met een houten boogstructuur, groene gevels en een begroeid dak. Zonnepanelen en volledig elektrische installaties moeten het gebouw energiezuinig maken; het mikt op NL Green Label en BREEAM Very Good. De tweede fase van het bedrijventerrein, dat gebiedsontwikkelaar SADC samen met de gemeente Amsterdam ontwikkelt, behaalde de BREEAM-NL gebiedskwalificatie Outstanding. Heembouw werkt ook aan de duurzame logistieke campus van ID Logistics in Tiel. Voor logistiek vastgoed Amsterdam past de ontwikkeling in een bredere beweging waarin circulair bouwen als economische noodzaak ook in de logistiek terrein wint.

Foto: Jan van der Wolf via Pexels. Bron: Stellar Development/Heembouw via Duurzaam Ondernemen, PropertyNL en Vastgoedjournaal (2 november 2026)

All rights reserved © 2026 Young Media